açıklama

Ortahisar, Atatürk’ün Trabzon’a gelişini kutladı

Ortahisar Belediyesi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Trabzon’a gelişinin 99. yıl dönümü dolayısıyla belediye binası önünde bir etkinlik düzenledi.

Ortahisar, Atatürk’ün Trabzon’a gelişini kutladı

Ortahisar Belediyesi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Trabzon’a gelişinin 99. yıl dönümü dolayısıyla belediye binası önünde bir etkinlik düzenledi. Belediye çalışanlarının oluşturduğu koro Atatürk’ün sevdiği şarkıları seslendirdi.

COŞKUYLA SÖYLEDİLER

Etkinlik kapsamında Trabzon Büyükşehir Belediyesi Bando Takımının eşlik ettiği koro, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sevdiği şarkı, türkü ve marşlardan, “Yemen Türküsü, Çanakkale Türküsü, Plevne Marşı, Vardar Ovası, Bülbülüm Altın Kafeste, Ceddin Deden Neslin Babam ile 10. Yıl Marşı’nı seslendirdi. Etkinlik, İstiklâl Marşı’nın okunmasıyla sona erdi. Vatandaşların zaman zaman koroya eşlik ettiği etkinlik beğeni ve ilgiyle izlendi.

“KÜLTÜRÜMÜZE MÂL OLMUŞ ESERLER”

Etkinlikle ilgili kısa bir konuşma yapan Ortahisar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Sadettin Önsel, “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün,  Trabzon’a gelişi ancak bu kadar güzel kutlanabilirdi. Bu nitelikteki etkinliğimizin bu sene üçüncüsünü düzenledik. Geçen yıl da aynı minvalde bir etkinlik düzenlemiştik. Çok yoğun katılım olmuştu. Bu sene de vatandaşlarımızın büyük bir onur duyarak, zevkle ve heyecanla iştirak ettiği çok güzel bir organizasyon oldu. Trabzon Büyükşehir Belediyemize de desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Ayrıca bandoya ve koromuza da çok teşekkür ediyorum, emeklerine sağlık. Her iki belediyemizin birlik ve dayanışmasının güzel bir tezahürü oldu. Burada tarihimize, kültürümüze mâl olmuş, hafızalarımızda yer edinmiş çok güzel eserler seslendirildi.” ifadelerine yer verdi.

TARİH : 15 Eylül 2023

AÇIK KAPIPROJELERTRABZON BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİE-BELEDİYE
TRABZON VALİLİĞİSıfır Atık Projesi2022 Gelir TarifesiEmlak Rayiç Değerleri
Kent RehberiPlan Askı PanosuİMAR PLANI (1/1000)Vefat Edenler
Adres :Pazarkapı Mahallesi, Kahramanmaraş Caddesi, No:98
ORTAHİSAR-TRABZON / TÜRKİYE
© Trabzon Ortahisar Belediyesi | Bütün Hakları Saklıdır.