açıklama

‘Doğa ve Kadın’ temalı sergi açıldı

Geliri depremzedeler yararına kullanılmak üzere AKUT’a bağışlanacak ‘Doğa /Kadın’ temalı fotoğraf sergisi 06-11 Haziran tarihleri arasında gezilebilecek. Sergide 49 fotoğrafçının 120 eseri sanatseverlerle buluştu.

Geliri depremzedeler yararına kullanılacak ‘Doğa ve Kadın’ temalı sergi açıldı

Ortahisar Belediyesi’nin Karadeniz Teknik Üniversitesi Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (KAM) ve Trabzon Fotoğrafevi Derneği ile birlikte düzenlediği ‘Doğa/Kadın’ temalı fotoğraf sergisi açıldı.

Geliri depremzedeler yararına kullanılmak üzere AKUT’a bağışlanacak ‘Doğa /Kadın’ temalı fotoğraf sergisi 06-11 Haziran tarihleri arasında gezilebilecek. Sergide 49 fotoğrafçının 120 eseri sanatseverlerle buluştu.

“DEPREMZEDELER YARARINA BİR ŞEYLER YAPMAK İSTEDİK”

Serginin açılışında konuşan Fotoğrafevi Derneği Başkanı ve aynı zamanda KAM Yönetim Kurulu Üyesi Şerife Yılmaz, sergiye desteklerinden dolayı Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç ile Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’na teşekkür etti. Her sene düzenlenen yıl sonu sergisinin bu sene depremzedeler yararına düzenlendiğine vurgu yapan Yılmaz, “Ülkemizde 6 Şubat’ta meydana gelen depremden sonra ve depremi Kayseri’de yaşamış biri olarak derneğimiz bünyesinde depremzedeler yararına bir şey yapmak istedik. O yüzden bu yılki sergimizi geçen yıllardan farklı olarak yardım amaçlı düzenliyoruz. Fotoğraflarımızın satışından elde edilecek gelir Kahramanmaraş depreminde arama kurtarma çalışmalarında büyük desteklerini gördüğümüz AKUT Derneği’ne bağışlanacaktır. Bu serginin açılmasında büyük desteklerini gördüğümüz Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç ile Trabzon Büyükşehir Belediyemize gıyabında çok teşekkürlerimi sunuyorum. Sergimize katkıda bulunan bütün fotoğrafçılarımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

“BU TÜR AKTİVİTELERİN ARTMASINI DİLİYORUM”

KTÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı ise üniversite olarak bu tür etkinlikleri çok önemsediklerini kaydederek şöyle konuştu: “Üniversite olarak kapalı kutu olmayı değil de topluma bu tür etkinliklerle faydalı olmayı düşünüyoruz. Sergimize kadın ve doğa teması olarak çok güzel bir tema seçilmiş. Aslında ikisi de birbirine ne kadar benziyor değil mi? İkisinin olduğu yerde zarafet, sevgi ve barış var. Aslında tabiatta da barış, huzur ve sükûnet var. İkisi de birbirini tamamlayan şeyler. Fotoğraflarda Karadeniz kadınının çektiği cefakâr ve fedakâr hayat yansıtılıyor.  Kadının aslında bizim kültürümüzde ve inancımızda büyük yeri var. Kadın aslında üstlendiği görevlerle evimizin aile reisi. Ben bu sergiye büyük emek veren herkese, belediye başkanlarımıza ve fotoğraf sanatçılarımıza çok teşekkür ediyorum. Bu tür aktivitelerin üniversitemizle beraber artmasını diliyorum.”

TARİH : 07 Haziran 2023

AÇIK KAPIPROJELERTRABZON BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİE-BELEDİYE
TRABZON VALİLİĞİSıfır Atık Projesi2024 Yılı  Gelir TarifesiEmlak Rayiç Değerleri
Kent RehberiPlan Askı PanosuİMAR PLANI (1/1000)Vefat Edenler
Adres :Pazarkapı Mahallesi, Kahramanmaraş Caddesi, No:98
ORTAHİSAR-TRABZON / TÜRKİYE
© Trabzon Ortahisar Belediyesi | Bütün Hakları Saklıdır.