açıklama

Genç, Seyir Terası’nda vatandaşlarla buluştu

Boztepe Seyir Terası’nı bugüne kadar 300 bin ziyaretçi gezdi

Genç, Seyir Terası’nda vatandaşlarla buluştu

Boztepe Seyir Terası’nı bugüne kadar 300 bin ziyaretçi gezdi

Ortahisar Belediyesi Başkanı Ahmet Metin Genç, açıldığı günden beri çok büyük rağbet gören Boztepe Seyir Terası ve Yürüyüş Yolu’nda vatandaşlarla sohbet etti. Projeyle ilgili hayranlıklarını ifade eden vatandaşlar projenin hayata geçirilmesinden dolayı Genç’e teşekkür etti. Başkan Genç, 23 Nisan’da açılan Seyir Terası’nı bugüne kadar 300 binin üzerinde ziyaretçinin gezdiğini açıkladı.

“MUHTEŞEM MANZARALAR ORTAYA ÇIKIYOR”

Projeyle birlikte Boztepe’nin daha güzel ve muhteşem bir hale geldiğini aktaran vatandaşlar, “Özellikle akşam saatlerinde burası çok güzel oluyor. Deniz manzarası şehrin manzarasıyla birleşince gerçekten de muhteşem manzaralar ortaya çıkıyor. Gün batımında manzaranın seyrine doyum olmuyor. Diğer yandan akşamları da çok ferah bir alan oluyor. Yaz sıcağında buranın çok daha yoğun olacağını düşünüyorum.” dedi.

“BOZTEPE YENİ BİR YAŞAM ALANI OLACAK”

Boztepe’de yer alan askeri alanın Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘Boztepe Kentsel Tasarım Projesi’ adı altında yeniden düzenleneceğini ifade eden Başkan Genç, “Boztepe’deki askeri alanda Seyir Terası ve Yürüyüş Yolumuzu tamamlayacak çok güzel bir yaşam alanı oluşturulacak. Boztepe’deki askeri alan Milli Savunma Bakanlığı ile yapılan protokol çerçevesinde Trabzon Büyükşehir Belediyesi’ne devredildi. Büyükşehir Belediyemiz burada çok güzel bir yaşam alanını hayata geçirecek. Böylece Seyir Terası projemizi tamamlayıcı nitelikte olacak olan projeyle birlikte tıpkı millet bahçeleri gibi Boztepe yeni bir yaşam alanına dönüşecek.” dedi.

“YABANCI TURİSTLER DE RAĞBET EDİYOR”

Vatandaşların projeyle ilgili beğenileri iletmesinden son derece memnuniyet duyduğunu ve mutlu olduğunu belirten Genç, “Boztepe’ye bir uğrayıp manzarayı seyredelim dedik. Kıymetli hemşehrilerimiz ve yabancı ziyaretçilerimizle karşılaştık. Onlarla sohbet ettik. Hâl ve hatırlarını sorduk. Buraya oldukça ilgi gösteriyorlar. Hepsi projeyle ilgili memnuniyetlerini ve hayranlıklarını dile getirdi. Bundan gayet tabi mutlu olduk, memnun kaldık. Bu tarzda yeni projeleri hayata geçirmek için de oldukça motive olduk. Demek ki, şehrimizin bu nitelikte projelere, yaşam alanlarına ihtiyacı varmış. Öyle görülüyor ki, burası yaz mevsiminin en cazip alanlarından biri olacak.” diye konuştu.

TARİH : 01 Haziran 2023

AÇIK KAPIPROJELERTRABZON BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİE-BELEDİYE
TRABZON VALİLİĞİSıfır Atık Projesi2024 Yılı  Gelir TarifesiEmlak Rayiç Değerleri
Kent RehberiPlan Askı PanosuİMAR PLANI (1/1000)Vefat Edenler
Adres :Pazarkapı Mahallesi, Kahramanmaraş Caddesi, No:98
ORTAHİSAR-TRABZON / TÜRKİYE
© Trabzon Ortahisar Belediyesi | Bütün Hakları Saklıdır.