açıklama

Anaokulu öğrencileri için pedagojik Kur’an Kursu açıldı

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Çukurçayır Mahallesi’nde Mısırlı Dede Fatih Sultan Mehmet Camii külliyesi bünyesinde içinde miniklerin yaşlarına uygun olarak çeşitli oyunları oynayabileceği oyun alanı ve yemekhane bulunan 4-6 yaş Kur’an Kursu açılışına katıldı

Anaokulu öğrencileri için pedagojik Kur’an Kursu açıldı

Kur’an Kursu açılışında konuşan Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, “Hepimiz Kur’an okurken onu huşu içinde dinliyoruz. Ama dinlerken Kur’an-ı anlama ve anlatma konusunda maalesef hâlâ daha ileri düzeyde değiliz. O nedenle çocuklarımıza Kur’an-ı öğretmesi asıl olmalı, ama onun akabinde de yaş ilerledikçe bu Kur’an ne diyor, bunun da muhakkak anlaşılması lazım.” dedi.

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Çukurçayır Mahallesi’nde Mısırlı Dede Fatih Sultan Mehmet Camii külliyesi bünyesinde içinde miniklerin yaşlarına uygun olarak çeşitli oyunları oynayabileceği oyun alanı ve yemekhane bulunan 4-6 yaş Kur’an Kursu açılışına katıldı. Açılışa, Ortahisar Kaymakamı Gürkan Demirkale, Ortahisar İlçe Müftüsü Dr. Selami Bağcı ile çok sayıda din görevlisi ve vatandaş katıldı.

“KUR’AN-I ANLAMALI VE ANLATMALIYIZ”

Müslümanların Kur’an-ı anlama ve anlatma konusunda çok eksik kaldığına vurgu yapan Başkan Genç şöyle konuştu: “Mimarisiyle, kapasitesiyle birlikte çok güzel bir ibadet hane olan Mısırlı Dede Camiimiz bu açılışla birlikte çok güzel bir anlam kanacak. Çocuklarımız bizim zamanımızda olmayan Kur’an öğrenirken pedagojik olarak oyun da oynayacak, yemekhanede karınlarını doyuracak. Hem çocukluklarını yaşayacak, hem de Kur’an-ı öğrenecekler. Kur’an-ın mükemmel bir şekilde okunması duygularımıza, hissiyatımıza hitap etmesi hepimizin gönlünde müthiş bir manevi atmosfer oluşturuyor. Ve hepimiz Kur’an okurken onu huşu içinde dinliyoruz. Ama dinlerken Kur’an-ı anlama ve anlatma konusunda maalesef hâlâ ileri düzeyde değiliz. O nedenle çocuklarımıza Kur’an-ı öğretmesi asıl olmalı, ama onun akabinde de yaş ilerledikçe bu Kur’an ne diyor bunun da anlaşılması lazım. Bu Kur’an dünyamıza da hitap ediyor. Cenab-ı Allah bizi imtihan için yarattı. Bu imtihanı geçtikten sonra asıl âleme geçeceğiz. O nedenle bu Kur’an bize neleri hitap ediyor. Bunu da çok iyi bir şekilde öğrenmemiz lazım. Şayet bir genç Kur’an-ı anlamayacak şekilde okuyorsa, bizi Allah ile aldatan, zararlı cemiyetlerin, cemaatlerin eline düşebilir. İlçemizde 13 tane kursumuz var inşallah sayıları artar. Velilerimizle, hocalarımızla beraber yeni neslimize Kur’an ile birlikte ilim ve fenni de öğreterek yetiştirmeliyiz. Bu güzel eserin yapımında emek veren hayır sahiplerini de rahmetle, minnetle bir kez daha anıyoruz. Bu güzel sembol eserin şehrimizde ortaya çıkması bizi mutlu etti. Kursumuzun hayırlara vesile olmasını diliyoruz. Ve emeği geçen herkese teşekkürlerimi iletiyorum.”

TARİH : 04 Ekim 2021

AÇIK KAPIPROJELERTRABZON BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİE-BELEDİYE
İMAR DURUMU SORGULAMATRABZON VALİLİĞİSıfır Atık Projesi2022 Gelir Tarifesi
Emlak Rayiç DeğerleriKent RehberiPlan Askı PanosuVefat Edenler
Adres :Pazarkapı Mahallesi, Kahramanmaraş Caddesi, No:98
ORTAHİSAR-TRABZON / TÜRKİYE
© Trabzon Ortahisar Belediyesi | Bütün Hakları Saklıdır.