açıklama

Projesi Devam Eden İşler - HER FİDAN BİR İNSAN

Her Fidan Bir İnsan

Özellikle çocuklarımızın çevre duyarlılığını artırabilmek için genelde de tüm vatandaşlarımızın kendi adlarının yazılı olduğu fidanların dikileceği kampanyalar kapsamında "Bir fidan bir insan” projesinin hayata geçirilmesi ile 69 bin 480 adet fidan dikildi.

Trabzon'da, "Fidanınla Büyü Bebek" projesi kapsamında, kentteki hastanelerde dünyaya gelen bebekler için 3.080  adet çam fidanı hediye edildi.

Ağaç, ağaçcık ve çalı dikimi 69 bin 480  adet olarak gerçekleştirilmiştir.Kazanılan Yeşil Alan 76.355 m²’dir. 53 bin 687 m²'lik yeşil  alanda da yenileme çalışmaları devam etmektedir.Ayrıca 11 adet orman yapımı ve 4 adet meyve bahçesi yapımı gerçekleştirilmiştir.

Şu anda toplam park sayımız 170 adede ulaştı. 

Gelecek nesillerimize yeşilin, ağacın önemini, sahiplik bilinci ile aktarmak amacı ile geliştirdiğimiz “Her Fidan Bir İnsan” projemiz ile belediye olarak Ortahisar’da 61 bin fidan dikmeyi, beraberinde tüm halkımızın da katılımı sağlanarak “En Yeşil Şehir” olmak için katkı sunmayı hedefliyoruz.AÇIK KAPIPROJELERTRABZON BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİE-BELEDİYE
İMAR DURUMU SORGULAMATRABZON VALİLİĞİSıfır Atık Projesi2022 Gelir Tarifesi
Emlak Rayiç DeğerleriKent RehberiPlan Askı PanosuVefat Edenler
Adres :Pazarkapı Mahallesi, Kahramanmaraş Caddesi, No:98
ORTAHİSAR-TRABZON / TÜRKİYE
© Trabzon Ortahisar Belediyesi | Bütün Hakları Saklıdır.