BAŞKAN'DAN

Av. Ahmet Metin Genç

Trabzon'un Büyükşehir statüsü kazanmasıyla birlikte Ortahisar ilçemiz 85 mahalle ve 310 bin nüfusu ile bölgenin en büyük ilçesi olarak kuruldu. Fatih'in fethettiği, Yavuz'un yönettiği, Kanuni'nin doğduğu şehrin merkezi olan Ortahisar ilçesi, tarihi ve kültürel arka planı ile Türkiye'nin sayılı şehirlerinden ve marka ilçelerinden biri olmaya adaydır. Şehircilik tarihinin tüm dokularını taşıyan Ortahisar ilçemizin ilk belediye başkanı olarak amacım sadece 5 yıl başkanlık makamında oturmak değil, her alanda sosyal, ekonomik ve kültürel anlamda lider bir ilçe oluşturmak için mücadele vermektir.

Ortahisar'da yaşayan vatandaşlarımızın siyasi görüşü ne olursa olsun, onlarla her zaman iç içe olan, kapısı rahatça açılabilecek, vatandaşın dertlerini dinleyen bir belediye başkanı olacağım. Yapacağımız çalışmalarımızı Ortahisar ilçemizdeki vatandaş ve esnaf ile istişareler sonucunda hayata geçireceğiz. Ben yaptım oldu anlayışından çok, biz yaptık anlayışını hakim kılacağız. Belediyecilik ekip işidir. Biz Ortahisar'da hayata geçireceğimiz çalışmalarımızı uyum içinde ekip çalışması ile hayata geçireceğiz. Gücünü halktan alan bir belediye olacağız. Halkın istekleri ön plana alınarak her kesimden insanın katkısının olacağı bir belediyecilik çizgisi izleyeceğiz. Ortahisar'ın geleceği için herkes söz sahibi olacak.

Belediyecilik anlayışımızın temeli katılımcı yönetim olacaktır. Kamuoyu araştırma merkezleri kurarak, halkımızın var olan kent hassasiyeti ve sahiplenme duygusunu daha da güçlendireceğiz. Kamuoyu ile paylaştığımız projelerimizin doğa ile uyumlu ve doğa ile barışık, çevre dostu, estetik, Trabzon'un tarih ruhunu ön plana çıkaran, kültürel ve sosyal alanda her kesim tarafından heyecan uyandıran projeler olduğuna inanıyorum. Kültürel Belediyecilik, Sosyal Belediyecilik, Çevre Dostu Belediyecilik, Katılımcı Belediyecilik ve Hizmet Belediyeciliği ana başlıkları ile sistematize ettiğimiz belediyecilik anlayış ve projelerimiz kentimizin daha yaşanabilir bir kent olması adına ortaya koyduğumuz projeler olmuştur. Yeni kurulan Ortahisar ilçemizi sayın Başbakanımızın hedeflediği 2023 vizyonuna taşıyacak bu projeler ile Ortahisar'a ve Trabzon'umuza hizmet etme gayreti içerisindeyiz.

Bu şehir hepimizin şehri. Şehrimiz için hedeflerimiz var. Bu hedeflere yürüyecek gücümüz ve heyecanımız var. Bizim hedefimiz öncelikle insan dostu şehirler anlayışını hakim kılmak. Amacımız kimlikli ve kişilikli şehirler oluşturmak.

İHALE DUYURULARI