açıklama

Genç, Kuveytli turiste yönelik şiddet olayına tepki gösterdi

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç,  Trabzon'da Kuveyt vatandaşı bir turiste yönelik yaşanan şiddet olayıyla ilgili açıklamalarda bulundu.  Olayın münferit bir olay olduğunu ifade ederek tepki gösteren Baskan Genç, Trabzon'un adının bu hadiselerle anılmasına tahammül edilemeyeceğini ifade etti.

Genç, Kuveytli turiste yönelik şiddet olayına tepki gösterdi
Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç,  Trabzon'da Kuveyt vatandaşı bir turiste yönelik yaşanan şiddet olayıyla ilgili açıklamalarda bulundu. 

Olayın münferit bir olay olduğunu ifade ederek tepki gösteren Baskan Genç, Trabzon'un adının bu hadiselerle anılmasına tahammül edilemeyeceğini ifade etti. Meydana gelen olayın, bir Türk vatandaşının iki turist arasındaki tartışmaya müdahalede bulunan emniyet mensubuna 'turistin tepki göstermesi, mukavemet etmesi' şeklinde yanlış anlayarak turistte yumruk atması nedeniyle vuku bulduğunu dile getirdi. 


Yaşanan tatsız hadisenin hiçbir şekilde Trabzonlulara mal edilemeyeceğini kaydeden Başkan Genç, "Maalesef tamamen yanlış anlamadan kaynaklı bu elim hadiseden bütün Trabzonlular olarak üzüntü duymaktayız. Şehrimize gelen turistleri en güzel şekilde ağırlamak, misafirperverliğin gerektirdiği hüsnü kabulü ortaya koymak, bütün Trabzonluların şiarıdır. Bu topraklar; ırkı, milliyeti ve inancı ne olursa olsun herkese karşı hoşgörünün, muhabbetin, kucaklaşmanın ve sevginin tezahür ettiği topraklardır. Bundan dolayı da bugüne kadar şehrimize gelen gerek yabancı ve gerekse yerli turistlere yönelik herhangi bir menfi olay görülmemiştir ve bundan sonra da görülmemesi için yerel yönetimler ve bütün Trabzonlular olarak elimizden gelen gayreti ortaya koyacağız. Bütün turistler bizim gözbebeğimizdir, başımızın üstünde yerleri vardır. Onlara yapılmış herhangi olumsuz davranışı kendimize yapılmış sayarız. Şiddet olayına karışan vatandaş hakkında yapılan adli tahkikat bunun en somut göstergesidir. Trabzon'un adından bu hadiselerle bahsedilmesine asla tahammül edemeyiz. Şehrimizin imajına zarar veren bu hadiselerin bir daha yaşanmamasını umuyor, bir kez daha bu elem verici olaydan büyük üzüntü duyduğumuzu ifade ediyorum." açıklamalarında bulundu.

TARİH : 18 Eylül 2023

AÇIK KAPIPROJELERTRABZON BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİE-BELEDİYE
TRABZON VALİLİĞİSıfır Atık Projesi2022 Gelir TarifesiEmlak Rayiç Değerleri
Kent RehberiPlan Askı PanosuİMAR PLANI (1/1000)Vefat Edenler
Adres :Pazarkapı Mahallesi, Kahramanmaraş Caddesi, No:98
ORTAHİSAR-TRABZON / TÜRKİYE
© Trabzon Ortahisar Belediyesi | Bütün Hakları Saklıdır.