açıklama

Başkandan

Kıymetli Hemşerilerim,

Ortahisar Belediyesi’nin kurucu belediye başkanı olma bahtiyarlığını yaşattığınız şahsıma teveccüh gösterip 2. dönem için de yetki ve sorumluluk verdiğiniz için müteşekkirim. Makamın gönüllerde olduğunun idraki ile tevazu, samimiyet ve gayret ile ilçemizin 232 km²’sinin her bir zerresine, 84 mahallemizde yaşayan her bir ferdine dokunabilmek yeni dönemde de en önemli düsturumuz olacaktır. Rabbim bizleri mahcup etmesin.

Geçmiş beş yıllık görev süremizde, bir yandan belediyemizin kurulum ve kurumsallaşma çalışmalarını yürütürken bir yandan da söz verdiğimiz projeleri büyük oranda hayata geçirme gayreti içerisinde olduk. Uygulamaya geçirdiğimiz birçok projemiz gerek yapım ölçeği gerek maliyet yükü açısından ilçe belediyeleri bazında seviye üstü projeler olmuştur. Türkiye ölçeğinde ise fark yaratan, ödül alan, üniversitelerde örnek gösterilen projeler hazırlayarak vizyonumuzu ‘fark’ ve ‘yeni’ üzerine kurguladık.

Yeni dönemimizi daha tecrübeli, daha planlı, daha çok çalışma esaslı, kurumsal organizasyonun daha verimli şekilde işletileceği bir dönem olarak planladık. Hizmet odaklı belediyecilik, sosyal belediyecilik, kültürel belediyecilik, kentsel dönüşüm, katılımcı belediyecilik, kırsal planlama, çevre dostu belediyecilik, akıllı şehir Ortahisar ana başlıklarıyla sistematize ettiğimiz yönetim anlayışımız doğrultusunda, ilçemizi daha yaşanabilir bir hale getirmek için bütün imkanlarımızı ortaya koyacağız. Bu doğrultuda engelliler, çocuklar, gençler, yaşlılar, öğrenciler, esnaflar, ev hanımları, emekliler, ihtiyaç sahipleri ve kültür-sanat tutkunlarıyla daha mutlu bir Ortahisar inşa etmek tek gayemiz olacaktır.

En Mutlu Şehir Ortahisar hedefi ve duası ile sizlere sevgi, saygı ve muhabbetlerimi sunuyorum.


AÇIK KAPIPROJELERTRABZON BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİE-BELEDİYE
TRABZON VALİLİĞİSıfır Atık Projesi2022 Gelir TarifesiEmlak Rayiç Değerleri
Kent RehberiPlan Askı PanosuİMAR PLANI (1/1000)Vefat Edenler
Adres :Pazarkapı Mahallesi, Kahramanmaraş Caddesi, No:98
ORTAHİSAR-TRABZON / TÜRKİYE
© Trabzon Ortahisar Belediyesi | Bütün Hakları Saklıdır.