açıklama

Projesi Devam Eden İşler - HER FİDAN BİR İNSAN

Her Fidan Bir İnsan

Özellikle çocuklarımızın çevre duyarlılığını artırabilmek için genelde de tüm vatandaşlarımızın kendi adlarının yazılı olduğu fidanların dikileceği kampanyalar kapsamında "Bir fidan bir insan” projesinin hayata geçirilmesi ile 50 bin 987 fidan dikildi.

Trabzon'da, "Fidanınla Büyü Bebek" projesi kapsamında, kentteki hastanelerde dünyaya gelen bebekler için 2.766  adet çam fidanı hediye edildi.

Ağaç, ağaçcık ve çalı dikimi 50 bin 987  adet olarak gerçekleştirilmiştir.Kazanılan Yeşil Alan 63.747m²’dir. 45 bin 423 m²'lik yeşil  alanda da yenileme çalışmaları devam etmektedir.

Şu anda toplam park sayımız 164 adede ulaştı. Bu parklarımızdan 105 adedi belediyemize, 36'sı Milli Emlak'a, 19'u Trabzon Büyükşehir Belediyesi'ne ve 4 adedi ise özel mülkiyete aittir.

Gelecek nesillerimize yeşilin, ağacın önemini, sahiplik bilinci ile aktarmak amacı ile geliştirdiğimiz “Her Fidan Bir İnsan” projemiz ile belediye olarak Ortahisar’da 61 bin fidan dikmeyi, beraberinde tüm halkımızın da katılımı sağlanarak “En Yeşil Şehir” olmak için katkı sunmayı hedefliyoruz.AÇIK KAPIPROJELERTRABZON BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİE-BELEDİYE
ORTAHİSAR KAYMAKAMLIĞITRABZON VALİLİĞİSAĞLIKLI ŞEHİRLER2020 Gelir Tarifesi
Emlak Rayiç DeğerleriKent RehberiPlan Askı PanosuVefat Edenler
Adres :Pazarkapı Mahallesi, Kahramanmaraş Caddesi, No:104
ORTAHİSAR-TRABZON / TÜRKİYE
© Trabzon Ortahisar Belediyesi | Bütün Hakları Saklıdır.