AKUT, Ortahisar'ın desteğiyle öğrencileri depreme karşı bilinçlendirecek

trabzon ortahisar belediyesi haber fotografı

AKUT, Ortahisar'ın desteğiyle öğrencileri depreme karşı bilinçlendirecek

Ortahisar Belediye Meclisi'nin ekim ayının üçüncü meclis oturumuna Meclis başkanvekili Hüseyin Yılmaz başkanlık etti.

Meclis oturumunda Plan ve Bütçe Komisyonu'ndan gelen Ortahisar Belediyesi ile Arama Kurtarma Derneği (AKUT) arasında yapılması planlanan "Afet Bilinçlendirme ve Deprem Bilinçlendirme Ortak Hizmet Projesi" gündem maddesi görüşülerek oybirliğiyle kabul edildi. Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Hasan Yılmaz'ın komisyonun oybirliğiyle kabul ettiği gündem maddesini okumasından sonra meclis üyelerinin konuyla ilgili görüşleri alınarak ilgili madde oybirliğiyle kabul edildi.

16500 ÖĞRENCİYE DEPREM VE TABİİ AFET SEMİNERİ VERİLECEK

Yapılacak proje kapsamında Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı okullarda öğrencilere ve öğretmenlere yönelik olarak afet ve deprem bilinçlendirme seminerleri düzenlenecek. Proje kapsamında ihtiyaç duyulan iki adet dizüstü bilgisayar, iki adet projeksiyon cihazı, iki adet yazacı, seminerler esnasında dağıtılacak olan kitaplar ve acil durum telefonlarının yazılı olduğu buzdolabı yapışkanı için gerekli giderler belediye envanterine kayıt edilmesi şartıyla Ortahisar Belediye bütçesinden karşılanacak.

Milli eğitime bağlı okullarda 16500 öğrenci düzenlenecek seminerler ve etkinliklerle depremlere ve afetlere karşı bilinçlendirilecek.

3 Ekim 2019
İHALE DUYURULARI