Yeni giysilerinizi kumbaralara atmayın!

trabzon ortahisar belediyesi haber fotografı

Yeni giysilerinizi kumbaralara atmayın!

"Kullanılmış Giysi-Ayakkabı Kumbaraları'nda toplanan giysiler ihtiyaç sahiplerine verilmiyor tesislerde geri dönüştürülerek iplik ve lif haline getirilip ekonomiye katkı sağlanıyor"

Ortahisar Belediyesi tarafından yapılan açıklamada vatandaşların geri dönüşüm projesi kapsamında ilçenin değişik bölgelerine monte edilen 'Kullanılmış Giysi-Ayakkabı Kumbaraları'na yeni giysilerini ve ürünlerini atmaması gerektiği ifade edildi. Bazı vatandaşların kumbaralarda toplanan giysi, ayakkabı ve tekstil ürünlerinin ihtiyaç sahiplerine verileceği düşüncesiyle yeni giysilerini ve ürünlerini ütüleyip kumbaralara attıklarının ifade edildiği açıklamada kumbaralarda toplanan malzemelerin geri dönüşüm tesislerinde işlemden geçirilerek iplik ve lif haline getirileceği ve hiçbir şekilde ihtiyaç sahiplerine verilmediği belirtildi. Bu nedenle vatandaşların yeni giysilerini ve tekstil ürünlerini kumbaralara atmaması gerektiği kaydedildi.

"KAYMAKLI GİYSİ MERKEZİ'NE VEREBİLİRLER"

Açıklamada, giysilerini ve ürünlerini ihtiyaç sahiplerine vermek isteyen vatandaşların Kaymaklı Mahallesi'nde Ortahisar Belediyesi tarafından açılan Kaymaklı Gençlik ve Eğitim Merkezi'nde hizmet veren Giysi Mağazası'na bırakmaları istendi. Açıklamada ayrıca vatandaşlara 'Çöpe Atma Geri Dönüşüme Kazandır' sloganıyla başlatılan 'Kullanılmış Giysi-Ayakkabı Geri Dönüşüm Projesi'ne gösterdikleri yoğun ilgiden dolayı teşekkür edildi.

5 Aralık 2018
İHALE DUYURULARI