Kalkınma Mahallesi'ndeki yol sorununa Ortahisar Belediyesi el attı.

trabzon ortahisar belediyesi haber fotografı

Kalkınma Mahallesi'ndeki yol sorununa Ortahisar Belediyesi el attı.

Kalkınma Mahallesi'nde Karadeniz Teknik Üniversitesi Çocuk Hastanesi ile ile Doğu Karadeniz Kız Yurtları arasında bulunan, vatandaşların ulaşıma kapatılacağı iddiasıyla eylem yaptığı yolu Ortahisar Belediyesi yapacak.

Konu ile KTÜ rektörü Süleyman Baykal ile görüşen Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, dört gün içinde başka bir güzergahtan yeni yol yapılarak sorununun tamamen çözüleceğini söyledi.

Başkan Genç, "KTÜ merkez kampüsü içinde yapılan Çocuk Hastanesi'nin otopark inşaatı nedeniyle bu yolun kapatılması gündeme gelmişti. Vatandaşlarımızın da buna dönük eylemleri olmuştu. Konuyla ilgili, Trabzon Valimiz Yücel Yavuz, KTÜ rektörümüz Süleyman Baykal, AK Parti Trabzon Milletvekilimiz Salih Cora ile irtibata geçtik. Ve gerekli incelemeleri yaptıktan sonra yeni yol açarak sorunu çözebileceğimize karar verdik. Ve hemen akabinde yeni yol vurmak için çalışmalara başladık. Çok işlek bir yol olması nedeniyle acilen çözüme kavuşturulması gerekiyordu. Belediye ekiplerimiz dört gün içinde yeni yol açma çalışmalarını tamamlayarak vatandaşlarımızın ihtiyacını karşılayacak. Böylece mevcut yol kapatılsa bile ulaşım hiçbir şekilde sekteye uğramayacak." diye konuştu.

12 Eylül 2018
İHALE DUYURULARI