Akıl ve Zeka Olimpiyatları başladı

trabzon ortahisar belediyesi haber fotografı

Akıl ve Zeka Olimpiyatları başladı

Ortahisar Belediyesi, Ortahisar Kaymakamlığı ile Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ortaklaşa düzenlediği 'Akıl ve Zeka Oyunları Olimpiyatları'nın açılışı yapıldı. İki gün sürecek olimpiyatlarda ödüller ikinci günü sahiplerine takdim edilecek. Olimpiyatlara farklı okullardan 400 öğrenci katılıyor.

Olimpiyatların açılış töreninde konuşan Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, bugüne kadar eğitim faaliyetlerine destek olduklarını bundan sonra da destek olacaklarını kaydetti. Projeye destek olmaktan büyük mutluluk duyduklarını kaydeden Başkan Genç, "Gerçekten şehrimiz adına da, milletimiz adına da, hatta insanlık adına da çok çok önemli bir çalışmayı hep birlikte icra ediyoruz. Yarınımızı emanet edeceğimiz yavrularımıza henüz bu çağlarında analitik düşünmeye dönük olarak, muhakeme yapma yeteneğine dönük olarak böyle bir çalışmayı icra etmekten büyük bir mutluluk duyuyorum. Ve bu vesileyle şu anda bu salonda bulunan 180 öğrencimizi, yavrumuzu ve bu projeye katılacak olan 400 tane yavrumuza yürekten başarılar diliyorum."

İLK DEFA DÜZENLENİYOR

"Burada bir ilk yapılıyor. Trabzon'umuz her zaman  ilkleri yapan bir şehirdir. İnşallah şu anda zeminini oluşturduğumuz bu projenin devamında da bunu ülke genelinde ulusal boyutta yaparız. Ve Trabzon'da ilk defa olarak akıl ve zeka olimpiyatlarını düzenleriz. Buna hazır olduğumuzu da buradan ifade etmek isterim. Çünkü, yavrularımızın kişisel gelişimine ve onların iyi bir donamına sahip Türk genci olmasına katkı sağlamak bizim yöneticiler olarak temel vazifemizdir. O nedenle kaymakamlığımızın ve milli eğitim müdürlüğümüzün eğitime dönük olarak icra ettiği bütün çalışmalara, eğitim yuvalarının fiziksel gelişimine dönük olarak bütün çalışmalara belediye olarak destek veriyoruz. İyi ki destek veriyoruz. İnşallah, bu konudaki desteklerimize de devam edeceğiz. Bu çalışmada emeği geçen kıymetli eğitim müdürümüzü kutluyorum. Biz de kaymakamımızla birlikte bu nevi çalışmalara destek olmaya devam edeceğimizi bir kez daha ifade etmek istiyorum. Yavrularımızın gözlerinden öpüyorum. Onları yetiştirin kıymetli ailelerine de en kalbi saygılarımı iletiyorum. Bu yavrularımızı okulda yetiştiren değerli öğretmenlerimize de en kalbi şükranlarımı sunuyorum." diye konuştu.  

 

8 Mayıs 2018
İHALE DUYURULARI