Bestekârlar ödüllerini aldı

trabzon ortahisar belediyesi haber fotografı

Karadeniz Beste Yarışması ödül töreninde konuşan Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, Karadeniz'in yöresel müzik değerlerinin yaşatılarak gelecek nesillere aktarılması gerektiğini söyledi.

Bestekârlar ödüllerini aldı

Ortahisar Belediyesi'nin düzenlediği Karadeniz Beste Yarışması'nın finali belediyenin Çok Amaçlı Salonu'nda yapıldı. Birçok müzisyenin katıldığı yarışmada Karadeniz müziğine ait ezgiler katılımcılar tarafından beğeniyle dinlendi.  Karadeniz'in yerel müzik değerlerinin yaşatılması için yapılan yarışmada birbirinden güzel eserler dinleyicilerle buluştu.

Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, Karadeniz müziğinin genç kuşaklara sevdirilmesi ve günümüz müzik anlayışına uyum sağlaması açısından bu tür yarışmaların çok önemli olduğunu söyledi. Yerel müzik değerlerinin yaşatılmasının çok önemli olduğunu belirten Başkan Genç, "Son yıllarda Karadeniz müziği popüler müzik karşısında geri planda kaldı. Bu yarışmayı düzenlememizin temel nedeni yerel müzik değerlerimizin, türkülerimizin, ağıtlarımızın yaşatılmasıydı. Birçok müziksever bu yarışmaya katıldı. Jürimiz aralarında değerlendirme yaptı ve bazı eserler ödüllendirilmeye lâyık bulundu. Ben bir kez daha bu yarışmada emeği geçen herkese teşekkürlerimi iletiyorum. İnşallah bundan sonra da müzikle ilgili yeni projeler yaparak müziğimize katkı sunmaya devam edeceğiz." diye konuştu. 

Yarışmada birinciliği elde eden Merve Tüysüzoğlu'na ödülü Başkan Genç, tarafından takdim edildi. Yarışmada ikinciliği Dursun Akyüz, üçüncülüğü ise Ayten Cansız elde etti.


9 Nisan 2018
İHALE DUYURULARI