Genç: Çanakkale gezilerine hangi okul olursa olsun destek çıkacağız.

trabzon ortahisar belediyesi haber fotografı

Genç: Çanakkale gezilerine hangi okul olursa olsun destek çıkacağız

Ortahisar Belediye'si Ahmet Yahya Subaşı Ortaokulu'nun Çanakkale Şehitleri gezisine destek oldu. Okulun Çanakkale Şehitleri etkinliğinde konuşan Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, bu tür faaliyetlere destek olmayı asfalt yol yapmaktan daha önemli bir faaliyet olarak gördüğünü söyledi. Okul öğrencileri, yöneticiler ve öğretmenler desteklerinden dolayı Başkan Genç'e teşekkürlerini ilettiler.

"ASFALT YOL YAPMAKTAN DAHA ÖNEMLİ"

Başkan Genç, "Bir belediye başkanı olarak birçok programlara katılıyoruz ama samimiyetimle ifade etmek istiyorum ki belki de katıldığım en anlamlı programlardan bir tanesindeyim. Çocuklarımızın gelişimine katkı sağlaması bizi mutlu ve motive ediyor. Daha önemlisi bu okulumuzun bir şampiyon çıkardı. Geçen yıl TEOG'un Türkiye şampiyonu. O nedenle şampiyon kızımızı da tebrik ediyorum. Allah zihin açıklığı versin bu başarının devam etmesi lazım. Değerli katılımcılar Allah'ın nasibiyle Ortahisar Belediye başkanı olarak vazife yapıyoruz. Yol ve altyapı hizmeti yapıyoruz. Bir taraftan da belediyemizin kurulum sürecini tamamlamaya çalışıyoruz. Bizi bir belediye başkanı olarak belediyecilik hizmetlerimizin yanı sıra bizi en çok mutlu eden şey asfalt yol yapmaktan daha ziyade buradaki çocuklarımızın gelişimine bir katkı yapsam o altın kaplama yoldan daha faydalı bir iş yapmış olurum." diye konuştu.  

BUGÜN MUASIR MEDENİYETİ TÜRKİYE TEMSİL EDİYOR

Bugün Türkiye'nin muasır medeniyetlerin bir temsilcisi olarak bütün mazlum milletlere sahip çıktığına dikkat çeken Başkan Genç, "Bu topraklar, yavrularımızı gönderdiğimiz Çanakkale'de dedelerimizin mücadele ettiği topraklardır. İşte bizim birinci görevimizi bu topraklara sahip çıkmak olmalıdır. Biz insanlığa ait değerleri yaşatan ve yeryüzünde ortaya koyan bir medeniyetin evlatlarıyız.  Biz insanlığa ait değerleri yaşatan, inancımızın ve medeniyetimizin gereğini yapıyoruz. Bakın bizim ırkımızdan olmamasına rağmen 3,5 milyon Suriyeliye ve 5 bin Afganlıya medeniyetimizin gereği olarak bağrımıza bastık. Aslında muasır medeniyet olarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bize hedef gösterdiği anlayışı bugün biz temsil ediyoruz. Batılı dediğimiz insan hak ve hukukunu temsil ettiğini iddia eden ve kendilerini örnek göstermeye çalışanlar bir küçük çocuğun bedeninin kıyıya vurmasına duyarsız kalanlardır. Ama biz 3,5 milyonu bağrımıza bastık. İşte bize bu değerleri veren şeylerin, nişanelerinden bir tanesi de Çanakkale'dir. O nedenle her zaman her fırsatta destek olmaya devam edeceğiz. Şehitlerimizin yakınlarına, gazilerimize ve engellilerimize her zaman destek olmaya devam edeceğiz. Bu bizim görevimizdir. Biz bunu bir lütuf olarak yapıyor değiliz." diye  konuştu.

"HER ÖĞRENCİ ÇANAKKALE'Yİ GÖRMELİ"           

Konuşmasında her öğrencinin biran önce Çanakkale'yi görmesi gerektiğini kaydeden ve hangi okul olursa olsun bu gezilere destek çıkacaklarını ifade eden Başkan Genç, "Her öğrencinin evvela gidip bu Çanakkale'yi görmesi lazım. Buna da bizim destek olmamız lazım. Çünkü şu anda da önemli bir zaman dilimini yaşıyoruz. Bu dönemde de o zaman yaşadığımız şeyleri yaşıyoruz. O dönemde 7 düvel diye tanımlanan güçler Çanakkale'de karşımızdaydı. Bunlar bugünde aynı şekilde karşımızdalar. O nedenle biz her zaman büyük bir güç olmak zorundayız. Şu anda o nedenle vazifemiz büyüktür.
Bu okuldan yetişecek bir kardeşimiz yarın Trabzon'un idaresinde olacak. O nedenle bütün çocuklarımızı bu değerlerimizle yetiştirmemiz lazım. İnşallah bugün burada yetişen gençler yarın bu ülkeyi daha yukarı çıtaya taşıyacaktır. Kıymetli öğretmenlerimiz de bu yönde gayret gösteriyorlar. O nedenle herkese bir kez daha teşekkür ediyorum. Çanakkale'ye hangi okulumuz gidecekse biz her zaman destek olmaya hazırız. O nedenle şimdiden herkese teşekkür ediyorum." ifadelerine yer verdi.  

4 Nisan 2018
İHALE DUYURULARI