Başkan Genç'ten Kadınlar Günü mesajı

trabzon ortahisar belediyesi haber fotografı

Başkan Genç'ten Kadınlar Günü mesajı

Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mesajında kadınların toplumu ayakta tutan değerlerin yaşatılmasında en önemli görevi üstlendiğini belirten Başkan Genç, "Kadınlar bir toplumun inşasında maddi ve manevi olarak en önemli görevleri üstleniyor. Toplumu ayakta tutan değerlerin korunması ve bunların gelecek nesillere aktarılarak yaşatılmasında kadınlarımızın değeri yadsınamaz bir gerçektir." ifadelerine yer verdi.

KADIN HAKLARINDA ÇOK ÖNEMLİ GELİŞMELER OLDU

 Türkiye'nin dünyada kadınlara seçme ve seçilme hakkı veren ilk ülkelerden biri olduğunu belirten Başkan Genç, bunun doğal sonucu olarak da kadınların bugün bütün meslek dallarında varlığını hissettirdiğini kaydederek,  "Cumhuriyetimizin kurulduğu yıllarda kadınlara seçme ve seçilme hakkı vererek kadının toplumumuzda hak ettiği yeri almasında önemli bir mesafe kat etmiştir. Türkiye Cumhuriyeti, 1930 yıllarda kadınlara seçme ve seçilme hakkı tanıyan Avrupa'nın az sayıda ülkesi arasında yer almaktadır. Ne yazık ki, dünyanın diğer ülkelerinde kadın hakları konusunda pek çok tartışmalar yaşanırken; Türkiye'miz, kadın haklarında önemli mesafeler kat etmiştir. Kadınlarımızı siyaset dahil toplumun bütün katmanlarında daha aktif bir şekilde görmek bizi gerçekten mutlu ediyor. Türkiye eğitimde attığı dev adımlar sayesinde kadınlardan işgücünden ve potansiyellerinden yararlanmaktadır. Bütün insanların bir anneden doğduğunu hiçbir zaman aklımızdan çıkarmamalıyız. Bizi bin bir meşakkatle yetiştiren ve büyük bir özveriyle geleceğe hazırlayan annemizin bir kadın olduğunu asla unutmamalıyız."

HER MESLEK DALINDA KADIN ÇALIŞANLAR VAR

"Bize düşen görev kadınların toplumdaki önemli konumunu daha da güçlendirerek, onları sosyal yaşamın ve iş yaşamının bütün katmanlarında yer almasını sağlayacak imkanları ortaya koymaktır. Günümüzde kadın haklarında sağlanan gelişmeler sayesinde kadınlarımız hemen hemen bütün meslek dallarında başarıyla kendilerini temsil etmektedirler. Senede bir gün değil bütün yıl boyunca kadınlarımıza hak ettiği değerleri vermeliyiz. Bu vesileyle bütün kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyorum ve onlara yaşamlarında huzurlu, mutlu ve sağlıklı yıllar diliyorum."  cümlelerine yer verdi.

 

8 Mart 2018
İHALE DUYURULARI