Eğitim için ne imkan varsa temin ettik!

trabzon ortahisar belediyesi haber fotografı

Genç: Eğitim için ne imkan varsa temin ettik!

Ortahisar Belediyesi'nin düzenlediği üniversiteye hazırlık kursları eğitime başladı. Ortahisar Belediyesi, İl, ilçe ve halk eğitim müdürlüğünün destekleriyle açılan kursa 950 öğrenci kayıt yaptırdı. Kursların açılış töreninde konuşan Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, eğitim söz konusu olduğunda bugüne kadar ne imkan varsa temin ettiklerini belirterek,  "Yeter ki, buraya gelen kardeşimiz azmetsin, bu güne kadar ne imkanımız varsa onun için temin ettik, temin etmeye de devam edeceğiz." dedi.

 

"ÇOK İYİ BÖLÜMLERE YERLEŞTİLER"

Ortahisar Belediyesi'nin açtığı üniversiteye hazırlık kurslarından hukuk, tıp ve mühendislik gibi çok iyi bölümlere yerleşen öğrenciler olduğunu belirten Başkan Genç, "Üniversiteye hazırlık kurslarımızı açıyoruz. İnşallah hepimiz için hayırlı olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum. 950 müracaatımız var. Ciddi bir talep aldık. İyi bir kadroyla beraber daha güzel bir mekanda inşallah bu eğitimi vereceğiz. Ben bu vesileyle il, ilçe milli eğitim müdürlüğümüze, halk eğitim müdürlüğümüze ve mesai arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Bizim kurslarımızda eğitim görüp, hukuk fakültesi, tıp fakültesi, eğitim fakültesi, mühendislik fakülteleri ile birçok üst düzey okula yerleşen kardeşlerimiz var. Yeter ki, buraya gelen kardeşimiz azmetsin, bu güne kadar ne imkanımız varsa onun için temin ettik; etmeye de devam edeceğiz. Ortahisar Belediyesi olarak ne kadar da talep olursa, bunu karşılamaya hazırız. Bu sene kurslarımız daha güzel bir mekanda eğitim verecek. Cenab-ı Allah buraya gelen bütün kardeşlerimize zihin açıklığı versin. İnşallah hedeflerine doğru ellerinden gelen bütün gayreti yapmalarına karşılık Cenabı Allah da gereğini takdir edecektir, diye düşünüyorum. Biz çalışacağız, gayret edeceğiz. Gerisini Cenab-ı Allah'a bırakacağız. İyi bir eğitim kadromuz ve yetişmiş elemanlarımız var. Milli eğitimden, halk eğitimden aldığımız kadromuz var. İnşallah sezon sonunda da iyi bölümlere girmiş öğrencilerimizi burada tebrik edeceğiz. Hayırlı, uğurlu olsun diyorum." diye konuştu.  

Törende kısa bir konuşma yapan AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi de, "Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Şu araçların arkasına yazıyor ya, 'Kıskanma ne olur, çalış senin de olur' sadece bunu söylemek istiyorum." sözlerine yer verdi.

2 Ekim 2017
İHALE DUYURULARI